Zútulněte si ložnici aneb tipy na vytvoření té správné relaxační atmosféry

Pro některé symbolizuje ložnice jen místo ke spánku, pro jiné je to útočiště od stresu každodenního života. Jak z ložnice udělat oázu klidu? Bude vám stačit několik malých změn!

Proměňte svou ložnici na symbol odpočinku. Méně stresu znamená více endorfinů.K tomu, abyste ze své ložnice vytvořili svatyni, ve které se budete cítit jako v bavlnce, nemusíte provádět kompletní rekonstrukci. Stačí vám pozměnit několik drobností a vytvořit svůj vlastní koutek, ve kterém načerpáte síly a energii.

Odstraňte práci a technologie

Vaše ložnice by měla být prostorem bez elektroniky, nejlépe i bez umělého světla. Jde o místo určené k odpočinku a relaxaci, ne k práci. Vaše pracovní úkoly nemůžete ani podvědomě spojovat s místem, kde odpočíváte a relaxujete. Ano, držte i telefon mimo ložnici, zbavíte se nejen záření, ale také nežádoucích upozornění z různých aplikací. Není nic lepšího než si odpočinout v ložnici, ve které vás neruší telefonáty, e-maily ani zprávy ze sociálních sítí.

spalna-s-toaletnym-stolikom-mojnabytok

Není nad klidnou atmosféru

Vyberte si jemnou paletu barev a vsaďte na detaily, které evokují útulnou atmosféru. Pěkné povlečení, hrubší přikrývka, nadýchané polštáře. Neměly by vám chybět ani vkusné zatemňovací závěsy. Stačí málo, abyste cítili víc. K tomu, abyste vnesli do prostoru harmonii, nepotřebujete mnoho zařízení, postačí vám doplňky a jednoduché, ale efektní kousky nábytku, které ložnici dodají ten správný šmrnc.

Vytvořte si svůj prostor. Co říkáte na toaletní stolek s LED zrcadlem, který ukryje všechny poklady a dopřeje vám perfektní čas pro sebe? Vyložte si po celém dni nohy – velkou službu vám udělá například taburetka, která se perfektně hodí do každého prostoru. Užijte si ve svém koutku klid a odpočiňte si od reality. Toto místo vás naplní pocity harmonie a pohody.

toaletny-stolik-s-led-osvetlenim-mojnabytok

Relaxem ke zdraví

Přeměna ložnice vám přinese víc než jen relax – odbourá stres a zvýší kvalitu spánku. Plnohodnotný odpočinek pomáhá vašemu tělu bojovat proti mnoha nemocem. Pořiďte si rostliny na čištění vzduchu a každé ráno si ustelte postel. I tato malá změna se výrazně odrazí na vaší produktivitě. Díky přeměně ložnice na oázu klidu se ráno budete budit svěží a připraveni dobýt svět!