Doplňky, které přemění vaši koupelnu na domácí SPA. Máte je všechny?

Proměňte svou koupel v dokonalý zážitek! Není třeba moc, abyste se cítili jako v lázních, načerpali síly a perfektně si odpočinuli. Co vám chvíle strávené v koupelně zaručeně zpříjemní?

Vytvořit relaxační prostředí není až tak složité. Lázně mají určitou atmosféru – obvykle jsou uklidňující, klidné a minimalistické. Co by vám nemělo chybět?

Interiér podtrhne wellness atmosféru

Udržujte svou koupelnu čistou a uklizenou. Přidejte rostliny, pusťte si relaxační hudbu a zásobte se kvalitními ručníky, které umocní atmosféru domácího SPA. Vsaďte také na efektní předložky a koupelnové koberečky, které působí útulně a hřejivě. V kurzu jsou chlupaté kousky a textilie v zemitých odstínech, které (nejen) opticky zahřejí studenou podlahu. U vany se vám také bude hodit příruční stolek, během koupele i mimo ní skvěle poslouží k odložení různých maličkostí, jako je například občerstvení. Miska křupavých hroznů či oblíbený nápoj vždy potěší. Studená sklenice vody je nutností bez ohledu na délku koupele, jelikož pomůže tělu zůstat hydratováno. Koupel je ideálním časem na prolistování časopisu nebo knihy. Vynechejte tablet nebo telefon, koupání je jedním z mála případů, kdy můžete uniknout digitálnímu smogu.

 relax-v-kupelni-mojnabytok

Ponořte do odpočinku všechny smysly

Vyhraďte si na koupel alespoň dvacet minut a udělejte si pohodlí. Použijte polštář do koupele nebo srolujte ručník a dejte si jej za krk. Je prokázáno, že pobyt ve vaně snižuje pocit úzkosti. Zapalte si svíčky nebo vsaďte na voňavé esenciální oleje. K provonění koupele vám bude stačit deset kapek oblíbené esence. Levandule vás dostane do příjemně ospalé nálady, k relaxaci jsou vhodné i růže a pelargonie. Přidat můžete také lázeňské soli, které zklidňují bolavé svaly a posilují pokožku. Zavřete oči a ponořte se do omamné atmosféry, která si vás získá. Soustřeďte se na pravidelné dýchání a nechte myšlenky volně běžet.

.

zena-relaxuje-v-kupelni-mojnabytok

Ozdravte nejen psychiku, ale i tělo

Zbavte se všeho zbytečného. Opusťte negativní myšlenky a očistěte tělo i duši. Udělejte si ozdravný peeling, který vaši pleť zbaví nečistot i toxinů. Budete překvapeni, jak jemná a pružná zůstane vaše pokožka poté, co ji zbavíte odumřelých buněk. Naneste si na obličej pleťovou masku. Je jen na vás, zda si vyberete chladivou okurkovou masku pro zklidnění pleti, masku s aktivním uhlím pro odstranění nečistot či hydratační masku, která kůži nadopuje vodou. Po koupeli nezapomeňte použít dobrý hydratační krém a věnujte pozornost místům, která mají tendenci být drsná nebo extra suchá – nevynechejte lokty, kolena a klouby. Koupel i následná péče se postarají o to, abyste se cítili jako znovuzrození.