Odstoupení od smlouvy

Pro odstoupení od smlouvy v zákonem stanovené lhůtě 14 dnů se vztahuje:

Spotřebitel je oprávněn bez uvedení důvodu (§ 419 občanského zákoníku) odstoupit od smlouvy do 14 kalendářních dnů ode dne převzetí zboží. Záměr odstoupit od smlouvy oznámí kupující prodávajícímu co nejdříve, a to písemně e-mailem na info@mujnabytek.cz. Je třeba, abyste nás o vrácení zboží předem informovali, následně Vám zašleme potvrzení o přijetí a vyzveme Vás k jeho odeslání. Náklady na vrácení zboží nese spotřebitel, tedy kupující. Zboží doporučujeme vrátit v originálním balení, nepoužívané a nepoškozené.

Spotřebitel by měl se zbožím manipulovat nebo vyzkoušet si jeho funkčnost jen takovým způsobem, jak by mu to bylo umožněno v kamenném obchodě. Pokud spotřebitel vrátí prodávajícímu použité, smontované nebo poškozené zboží, prodávající se může domáhat náhrady škody, jelikož mu vzniknou dodatečné náklady na odstranění vady.

Odstoupit od kupní smlouvy není možné, pokud bylo zboží zakoupeno na IČ. V případě, že zboží nakupujete v souvislosti s vaší podnikatelskou činností (o čem rozhoduje uvedení IČ na nákupním dokladu), právo na odstoupení nevzniká, nakolik obchodní zákoník tuto možnost neumožňuje.

Prosíme Vás při vrácení zboží zabezpečit balíky takovým způsobem, aby nedošlo během přepravy k jeho poškození (bublinková fólie, výplň balíku, označení speciálním štítkem, pojištění zásilky, apod.) Informujte se prosím u kurýrní nebo poštovní služby ohledně odeslání! Toto doporučení je zvláště potřebné u zboží, které je křehké (zrcadla, skla a keramika). Za předpokladu splnění výše uvedených podmínek Vám bude uhrazená částka za zboží vrácena na Váš bankovní účet do 14 dnů.

Pokud máte zboží jakkoli poškozeno, je nutné předem kontaktovat info@mujnabytek.cz a poškození zdokumentovat fotografiemi. 

V případě zájmu umíme od Vás zboží odebrat i my. Cena za dopravu se účtuje 20% z ceny vráceného zboží.

Zboží zašlete na adresu: TrueOne s.r.o., Podzávoz 298, 022 01 Čadca

 

Vrácení zboží do 60 dnů

Přinášíme novinku možnosti vrácení zboží i po zákonem stanovené lhůtě, a to až do 60 dnů od jeho převzetí. V takovém případě je však nutné, aby bylo zboží v originálním a nepoškozeném obalu, nerozbalené a nepoužívané! Montované zboží nelze vrátit. Kupující je zároveň povinen vrátit zboží komplet s příslušenstvím a montážním návodem. Toto se rovněž nevztahuje na zboží, které je zhotoveno podle zvláštních požadavků spotřebitele (nábytek vyrobený na míru, kuchyňské linky a sedací soupravy), zboží ve výprodeji a zboží získané v reklamačním řízení (výměna za nový kus).

Tato ustanovení platí pro objednávky přijaté od 20.5.2022 a nelze je uplatnit zpětně.

Odstoupení od smlouvy editovatelná verze

Odstoupení od smlouvy PDF