Zahrada jako místo k odpočinku

Zahrada může být oázou klidu. Jak na to?

Od jara do podzimu trávíme v zahradě spoustu času. Ruku na srdce, většina Čechů ji využívá jako místo k pěstování zeleniny, kácení dřeva, parkoviště pro auto, sázení brambor, skladiště na haraburdí,... Co takhle zastavit uspěchaný čas a mít na zahradě místo, kde budeme pouze odpočívat a užívat si?

Nicnedělání – potřebujeme dobrou knihu, sklenku vína nebo opalovací krém. Pro mladší ročníky postačí mobil, pro nejlínější z nás není třeba vůbec nic. Lehneme si do pohodlného lehátka, houpací sítě, na deku v trávě,... Čas můžeme využít jakkoliv, fantazií se hranice nekladou,...

ipiccy_image (1)

Párty pro rodinu a přátele – za každého počasí! Nevadí, pokud nebude ideální. Při horkém sluníčku se zchladíme v bazénu, ve stínu pergoly nebo pod slunečníkem. Během deště můžeme využít altánky a přístřešky, které nás budou chránit před větrem. Pokud by byla velká zima, není nic lepšího než se zachumlat do deky a popíjet teplý čaj.

Zahradní sestavy jsou ideální pro větší skupinu lidí, určitě platí motto: „Dobrých lidí se všude hodně vejde!“ Ať už při nedělní kávě, slavnostním obědě nebo grilovačce s pořádným kusem masa. Kdo nedisponuje na zahradě krbem, v posledním období je moderní volbou přenosné ohniště. Vyrábí se v různých velikostech a různých tvarech.

ipiccy_image (2)

Návrat do dětství – nemusíme truchlit za malými houpačkami, na trhu je velký výběr z pevných konstrukcí, kde se na houpačku vejdou najednou i tři dospělí. Po těžkém a namáhavém dni v práci to bude zasloužený relax. Do interiéru je výbornou alternativou závěsné houpací křeslo.

Pokud bychom si chtěli zahrát s dětmi, oblíbená jsou pískoviště, trampolíny a zahradní domky. K udržení kondice doporučujeme míčové hry, badminton, malý golf, šipky,... opravdu obrovské množství her od výmyslu světa.

Pro ty, kterým nevoní pouze odpočinek, nabízíme možnost spojit příjemné s užitečným. Skvělým společníkem jsou dřevárničky, dekorativní mlýny a studny, oddělení zahrádky ratanovým plotem, květináče, vyvýšené záhony, květináče na bylinky, kompostování,... ale pozor, všechno dělat s radostí, jinak to nemá význam :)

ipiccy_image