Vytvořte si své místo k relaxaci v srdci vašeho bytu – v obýváku!

Všichni potřebujeme vypnout, uvolnit se a načerpat nové síly. Odpočinout si lze nejen na procházce v přírodě, ale i doma, u sledování oblíbeného filmu, při čtení knihy nebo během poslechu hudby v aromatické lázni ve vaně. Důležité je mít nějaké místo pro dokonalý relax. Vytvořte si ho ve svém obývacím pokoji.

Oáza klidu přímo ve vašem křesle

Na to, abyste se v obýváku cítili příjemně a odpočinuli si, nemusíte měnit svou nábytkovou stěnu za novou, ani dokupovat kusy skříněk či pořizovat nový gauč. Vsaďte na jednoduché kousky a doplňky, které podtrhnou harmonii v prostoru. Vytvořte vlastní útulný koutek, vaše místo odpočinku a ničím nerušeného relaxu. Odpočiňte si nebo se věnujte svým zálibám. Je jen na vás, jak budete trávit svůj volný čas vyhrazený pro regeneraci.

 obyvacka-kutik-na-relax-mojnabytok

Prostorem odpočinku může být libovolný kus sedacího nábytku – pohodlná pohovka, lenoška, ušák nebo i houpací křeslo, sedací pytel či závěsné křeslo. Výběr konkrétního kousku podřiďte svým pocitům a zvolte si maximální pohodlí. Během lenošení byste se měli cítit tak dobře, že se vám nebude chtít z vašeho odpočinkového prostoru odejít. Místo pro relaxační koutek předem naplánujte a změřte. Pokud máte při relaxaci raději klid a samotu, umístěte svoji vysněnou lenošku nebo velkorysé relaxační křeslo do kouta pokoje. Takové místo přeje ničím nerušenému relaxu – užijte si ho naplno.

usiak-sedacka-mojnabytok

Čím vybavit svůj relaxační koutek?

Se zařízením místečka pro odpočinek si není třeba příliš lámat hlavu. Dopřejte si věci, které vám dělají radost a postarají se o příjemnou atmosféru. Nešetřete rostlinami, vonnými svíčkami, zapojte difuzér, hýčkejte se levandulovým vonným olejem, pusťte si jemný hudební podkres, zavřete oči a nechte se unášet harmonií v prostoru. Stěny můžete oživit obrazy, které ve vás vyvolávají vřelé pocity. Nemělo by ale chybět to nejdůležitější – pohodlný ušák, oblíbená knížka nebo časopis a na konferenčním stolku příjemné osvětlení pro čtení. Ostatní členové rodiny by měli váš koutek a soukromí v něm respektovat a nechat vás alespoň několik minut denně nerušeně odpočívat

Opačným pólem pasivního relaxu je aktivní odpočinek, který může mít mnoho podob. Zkuste oblíbené ruční práce jako háčkování, pletení, šití, vyšívání či patchwork. Jsme si jisti, že už několik minut odpočinku denně vám pomůže cítit se lépe a uvolněně, což se pozitivně promítne i v běžném životě.

tulivak-relax-v-obyvacke-mojnabytok