Vlastní dětské hřiště: pořiďte dětem zahradní domek

Každé dítě vždy snilo o své vlastní tajné skrýši, bunkru nebo domečku, kde jeho fantazie může ožít naplno. Ať už si děti chtějí hrát, trucovat nebo být zkrátka jen samy, zahradní domek je to pravé místo. Dnešní děti většinu času tráví jen u počítačů a telefonů, vybudujte proto na zahradě dětské hřiště snů a postrčte je zpět do lůna přírody.

Dětský zahradní domek

Vyberte ten správný zahradní domeček

Každé dítě je jiné. Některé dá přednost dřevěnému zahradnímu domku s houpačkou, jiné zase více potěší malý barevný domek s plotem. Při výběru však neopomeňte zohlednit věk dítěte. Vyvýšené domky s žebříky jsou vhodnější spíše pro starší děti, pro ty hodně malé zvolte raději domky umístěné přímo na zemi, kde nehrozí riziko úrazu.

Dětské hřiště bude nejen místem ke hrám, ale i výrazným prvkem vaší zahrady. Dáte přednost raději útulnému realistickému domečku ze dřeva nebo vyberete barevný domek s nápaditým tvarem, který podpoří kreativní myšlení vašich dětí? Úsměv na tvářích jim vykouzlí obzvlášť zahradní domky doplněné o skluzavku, houpačku či kryté pískoviště, které nabízí bohaté herní vyžití.

Barevný plastový dětský domekZahradní domky přináší také jednu velkou výhodu i pro vás. Už se nikdy nebudete potýkat s hračkami rozházenými všude po domě. Domky se stanou skvělým místem pro uskladnění hraček a doplňků.

Čím dalším obohatit dětské hřiště?

Hravější děti si pravděpodobně jen se zahradním domkem nevystačí a zatouží po místě na hraní s rozmanitější nabídnou aktivit. Co by v takovém ráji zábavy rozhodně nemělo chybět? Dětské hřiště bez skluzavky jako by nebylo. Legraci dokáže vykouzlit i pískoviště, kde mohou děti zhmotnit hrady ze svých oblíbených pohádek.

Po pořádném dobrodružství nastává čas k odpočinku a svačině, kterou můžete dětem připravit ve formě pikniku. Díky dětské soupravě nebo piknikovému setu se posezení na zahradě stane zážitkem. Dětský stolek a židle najdou své využití i uvnitř domu, v pokojíčku.

Dětský piknikový nábytek

Chcete si s dětmi zahrát i vy a užít si tak společně strávené chvíle naplno? Pak je skvělou volbou zahradní trampolína. Skákání na ní je lékem na nudu, děti zbaví části jejich nezměrné energie a i dospělí si užijí skvělou zábavu na čerstvém vzduchu. Trampolínu si zamilují i vaše návštěvy a při rodinných setkáních se stane hitem.