Vybíráte vhodnou stěnu do předsíně? Poradíme vám

Předsíň je první místnost, která vás uvítá při vstupu do bytu nebo domu. Moderní, čistá a uklizená předsíň vám zajistí příjemný pocit, jakmile překročíte práh svého domova, a zanechá dobrý dojem na vaše návštěvy. Jak udržet chodbu uklizenou bez námahy? Dobře zvolená sestava nábytku do předsíně vám pomůže diskrétně skrýt vše, co nepotřebujete mít na očích. Kvalitní předsíňová stěna je praktickým řešením pro předsíň jakékoli velikosti - od úzké chodby až po prostornou a vzdušnou místnost.

Univerzální bílý nábytek vnáší světlo do tmavé chodby

Nemůžete se rozhodnout, jaké barvy použít pro chodbu, která nemá zdroj denního světla? Ideálním řešením pro tmavou předsíň je světlý nábytek do předsíně - například sada bílého nábytku do předsíně, který odráží světlo žárovek a přirozeně rozjasní interiér. Lesklý povrch skříněk tento efekt ještě umocní. Velkou výhodou bílého nábytku je, že se velmi snadno kombinuje s jakýmikoliv jinými barvami, které se v interiéru vyskytují - ať už jde o neutrální odstíny šedé nebo hnědé, výrazné světlé barvy, pastelové tapety na stěnách nebo oblíbené dřevěné dekory.

335101_predsien-olier

I nábytek do malé předsíně může být vzdušný.

U malých předsíní, které jsou často jen úzkou chodbou, je snadné propadnout přesvědčení, že musíme nutně zaplnit celý jejich prostor nábytkem. Není to však nutné - malé chodby se hodí ke vzdušnému, minimalistickému designu, který je vizuálně nepřehluší.

Skříňky s nožičkami, jednoduché jednobarevné skříňky a háčky na stěně postačí pro základní předsíň, kde uložíte jen to nejnutnější. Sezónní oblečení a boty můžete přesunout do vestavěné skříně nebo do prostorné skříně v ložnici a předsíň ponechat oblečení a doplňkům, které momentálně používáte nejčastěji. I malá předsíň by měla mít rovnou, nepřeplněnou plochu a úložný prostor pro klíče, deštníky a další předměty, které pravidelně používáte a které po příchodu domů odkládáte.

Předsíňová stěna IZA new

Stěna v předsíni se zrcadlem znásobí váš prostor a (ne)pořádek.

Zrcadlo je užitečným doplňkem, který bývá součástí předsíňové sestavy nábytku. Do předsíně však lze umístit i volně stojící zrcadlo nebo nástěnné zrcadlo vyrobené na zakázku. Praktickým a rafinovaným řešením je skříňka na boty, jejíž dveře jsou vybaveny velkým zrcadlem, v němž je vidět celá postava.

Zrcadlo může osvětlit a opticky zvětšit prostor malé předsíně. Nezapomeňte však, že odraz zrcadla také zvětší a znásobí nepořádek, který v předsíni panuje. Proto investujte do nábytkové sestavy, která má dostatek úložného prostoru za neprůhlednými dvířky, abyste zabránili vzniku a hromadění nepořádku. Vizuální smog v předsíni nejčastěji postihuje otevřené police a rovné plochy - snažte se je udržovat čisté a bez zbytečných předmětů.

Předsíňová stěna top

Nábytek do předsíně s lavičkou zvýší vaše pohodlí

Předsíňový nábytek se obvykle skládá ze skříní, komod, botníků a zrcadel. Pohodlná lavice s čalouněním, na které můžete sedět při přezouvání, je skvělým doplňkem této sestavy. Lavice v předsíni často slouží také jako úložný box, komoda nebo botník. Lavice s otevřenými policemi nebo s policemi vybavenými dvířky jsou často součástí moderních předsíňových nábytkových sestav. Čalouněné panely na stěně za lavicí, které mají zajímavou barvu a strukturu, dodají vaší předsíni styl a útulnost a ještě více vám zpříjemní opírání.