Vybíráme koupelnový nábytek – 6 praktických rad pro inspiraci

Koupelnový nábytek nepatří mezi nábytek, který se vyměňuje často. Na nový nábytek do koupelny obvykle myslíme jen tehdy, když má koupelna projít větší rekonstrukcí, která zpravidla zahrnuje také výměnu sanity a obkladů. Koupelnový nábytek by měl být maximálně funkční a měl by vydržet delší dobu. Přinášíme vám proto praktické rady, kterými se můžete inspirovat při designování vaší nadčasové koupelny.

1. Investujte do nábytku, který má uzavřený úložný prostor

Pokud máte rádi pořádek a nebaví vás utírat prach na poličkách, vyberte si nábytek do koupelny, který je vybaven neprůhlednými dvířky. Vysoká skříňka do koupelny s množství poliček, skrytých za dvířky, vám pomůže plně využít prostor i ve velmi malé koupelně. Skříňka pod umyvadlo s dvířky vám umožní elegantně a nenápadně schovat kosmetiku, hygienické potřeby nebo čistící prostředky před prachem i před pohledy návštěv.

kupelnovy-komplet-santa-fe

2. Zvětšete prostor malé koupelny s pomocí zrcadel

Velké zrcadlo na stěně či koupelnová skříňka se zrcadlem na dvířkách dokáže opticky „nafouknout“ i stísněný prostor panelákové koupelny, ve kterém je vzácný každý centimetr čtvereční. Koupelnová zrcadlová skříňka je ideálním řešením právě do takových prostor – za zrcadlem se skrývají praktické poličky, které jsou jako stvořené pro spoustu drobností, bez kterých se v koupelně neobejdete.

koupelnový komplet blue

3. Ušetřete místo se zabudovaným košem na prádlo

Koš na prádlo patří mezi „nemotorné“ doplňky, které zvyknou zabírat spoustu místa a ne vždy zapadají do celkového stylu, ve kterém je zařízena vaše koupelna. Je to však nezbytný artikl, který nesmí chybět v žádné koupelně s pračkou. Výborným řešením jsou koupelnové skříňky s košem na prádlo, který je součástí sestavy, a je schován za dvířky. Koupelnová skříňka s výklopným košem na prádlo, který se snadno otevírá a vyprazdňuje, vám pomůže udržet pořádek ve vaší koupelně.

 4. Zjednodušte si úklid díky závěsným skříňkám

Během výběru vhodného nábytku do koupelny budete stát před rozhodnutím, zda máte upřednostnit klasické koupelnové skříňky stojící, vybavené nožičkami nebo moderní závěsné skříňky bez nožiček, které se montují rovnou do zdi. Závěsná koupelnová skříňka má oproti té klasické hned několik výhod:

- opticky odlehčí vaši koupelnu

- snáze se pod ni dostanete s vysavačem is mopem, díky čemuž bude úklid koupelny příjemnější

- může pod ní vysávat i chytrý robotický vysavač.

Bílá závěsná skříňka do koupelny na zeď s vysokým leskem nebo závěsná skříňka do koupelny smetanové či krémové barvy je ideální řešení do malé koupelny, která potřebuje trochu prosvětlit.

5. Investujte do skříňky s dvojumyvadlem

Běžná koupelnová skříňka s umyvadlem postačí do domácnosti, ve které režimy jednotlivých členů rodiny spolu nekolidují. V případě, že se o koupelnu každé ráno „bije“ více lidí, například vaše děti, které spěchají do školy, zvažte investici do moderního dvojitého umyvadla. Koupelnová skříňka s dvojumyvadlem umožní dvěma osobám současně aby se věnovaly ranní hygieně a zároveň vytvoří i dvojnásobný úložný prostor.

koupelnový komplet MONAKO

6. Vyberte si hotovou koupelnovou sestavu a ušetřete čas i peníze

Sladit nábytek do koupelny není vždy jednoduchý úkol, zvláště pokud máte omezený rozpočet. V případě, že hledáte kvalitní a zároveň levné koupelnové skříňky, řešením je koupelnová sestava, jejíž komponenty dohromady vytvářejí harmonický celek. Koupelnové komplety, které jsou sladěny barevně i velikostně, vám ušetří čas při výběru nábytku a nezatíží váš rozpočet na rekonstrukci koupelny tak jako nábytek vyrobený na míru.