Vybíráte koupelnový nábytek? 6 praktických tipů

Při rekonstrukci a zařizování koupelny je důležité zaměřit se na koupelnový nábytek, který vám bude vizuálně vyhovovat a zároveň bude kvalitní a nadčasový. Koupelnový nábytek není třeba měnit často a měl by vydržet co nejdéle. Poradíme vám, jak si správně vybrat z široké nabídky, která je v současné době na trhu.

1. Koupelnová sestava vám ušetří čas i peněženku

Jak vybrat jednotlivé kusy koupelnového nábytku, aby umyvadlo a skříňka, poličky a skříňka pod umyvadlo spolu ladily a aby všechny kusy nábytku ladily s obklady? Vyberte si barvu, která by měla být dominantou vaší koupelny, a zvolte koupelnovou sestavu odpovídajících rozměrů v této barvě. Koupelnovou sestavu v neutrálním odstínu, která je jednobarevná (například čistě bílá nebo šedá) nebo má dřevěný dekor, lze snadno kombinovat s podlahou a stěnami v jakékoli barvě. Pokud se rozhodnete pro hotovou sadu koupelnového nábytku, ušetříte čas i peníze.

2. Koupelnový nábytek se zrcadly zvětší váš pokoj

Je těžké si představit koupelnu, ve které chybí zrcadlo. Zejména v malých koupelnách platí, že čím větší zrcadlo nad umyvadlo umístíte, tím lépe. Skvělým řešením je nástěnné zrcadlo na míru v celé šířce, které opticky zvětší a rozjasní malou koupelnu a vytvoří dojem většího prostoru. Velmi praktickou alternativou je zrcadlová koupelnová skříňka. I malá zrcadlová skříňka nad umyvadlem vám pomůže vytvořit další úložný prostor, kterého v koupelně není nikdy dost.

Koupelnová sestava new

3. Dvojité umyvadlo zpříjemní rána celé rodině

Nemáte rádi ranní shon a chcete se vyhnout tlačenici před umyvadlem? Investujte do dvojitého umyvadla, kde si mohou čistit zuby dvě osoby najednou. Dvojité umyvadlo je moderním řešením, které poskytuje větší komfort domácnostem s více dětmi. Větší koupelnová skříňka s dalším umyvadlem poskytuje dvojnásobný úložný prostor.

Koupelnová sestava SENJA

4. Závěsný nábytek usnadňuje úklid 

Koupelnové nábytkové sestavy mohou být opatřeny elegantními kovovými nožičkami nebo je lze připevnit ke stěně ve výšce, kterou si zvolíte. Závěsná koupelnová skříňka bez nožiček v kombinaci se závěsnou policí usnadní úklid - pod nábytkem bez nožiček se lépe vysává a podlaha se lépe vytírá mopem. Navíc koupelnová skříňka zavěšená v přiměřené výšce od podlahy umožní robotickému vysavači, aby uklízel za vás, a ušetří vám tak čas, který můžete věnovat odpočinku se svými blízkými.

Koupelnová sestava zavesna

5. Úzký a vysoký nábytek rozšíří vaše úložné možnosti 

Celá rodina ocení rafinovaný úložný prostor v koupelně. Zejména v malých koupelnách je třeba co nejlépe využít dostupný prostor. Úzká a vysoká koupelnová skříňka splní tento účel a pomůže vám využít celý vertikální potenciál rohů ve stísněné místnosti. Praktická skříňka nad pračkou s otevřenými i uzavřenými policemi, do které se vejdou prací prostředky, kosmetika a ručníky, je také vynikajícím řešením pro úzkou koupelnu. Vysoký rohový koupelnový nábytek s úzkými skříňkami vám umožní maximálně využít i velmi malý prostor v koupelně nebo na samostatném WC s malým umyvadlem.

Koupelnova sestava bíla

6. Sladěné koupelnové textilie a doplňky opticky sjednotí vaši koupelnu 

Ručníky různých barev a vzorů jsou běžnou součástí mnoha koupelen. Pokud však toužíte po harmonickém interiéru, zvažte investici do koupelnových textilií, které jsou barevně jednotné a ladí s nábytkem a obklady. Koupelnové ručníky a osušky nemusí mít stejnou barvu jako vaše skříňky, ale mohou ladit s koupelnovými předložkami. Koupelna, kde jsou doplňky, jako je kelímek na zubní kartáčky nebo dávkovač mýdla, barevně sladěny s koupelnovým textilem, vypadá obzvlášť elegantně.