Vybíráte koupelnovou sestavu? 4 praktické rady

Zařizujete koupelnu po rekonstrukci a přemýšlíte nad tím, jaký nábytek by se do ní nejvíce hodil? Přinášíme vám rady, které zjednoduší váš rozhodovací proces. Praktické koupelnové sestavy obsahují vše, bez čeho se vaše koupelna neobejde – skříňky s poličkami, umyvadlo a zrcadlo. Poradíme vám jak vybrat tu nejvhodnější sestavu nábytku do koupelny, která bude ladit s vaší dlažbou a obklady.

1. Zjednodušte si úklid v koupelně díky správné volbě skříněk

Neradi utíráte prach v koupelně z otevřených ploch nebo myjete podlahu? Vhodně zvolené skříňky do koupelny vám dokáží ušetřit čas i námahu při pravidelné údržbě. Koupelnové sestavy na nožičkách, které jsou vysoké a úzké, jsou o něco pohodlnější pro údržbu, než klasické sestavy nábytku s nízkými nožičkami – pod vyšší nožičky se během úklidu snáze dostanete s vysavačem is mopem. Kromě toho působí nábytek s vyššími nožičkami elegantně a stylově.

V případě, že využíváte k pravidelné údržbě robotického vysavače, je pro vás vhodnou alternativou závěsný nábytek do koupelny. Tento typ nábytku, který se montuje přímo do zdi, působí velmi moderně a vzdušně. Závěsná skříňka do koupelny, umístěná dostatečně vysoko nad podlahou, vám umožní rychlý a pohodlný úklid podlahy.

Pokud neradi utíráte prach na poličkách v koupelně, investujte do sestavy nábytku, která má skříňky s uzavřenými poličkami – ve skříňkách s dvířky se prach hromadí pomaleji, než na otevřených plochách koupelnových regálů. Skříňky s neprůhlednými dvířky spolehlivě schovají vaše hygienické potřeby a kosmetiku. Díky tomuto typu skříněk bude vaše koupelna působit úhledně a uklizeno.

koupelnový-komplet-santa-fe-160-dub-santa-fe

2. Ušetřete čas i peníze při nákupu umyvadla

Výběr umyvadla do koupelny může být docela náročný a únavný, pokud nevíte, jaký typ se nejlépe kombinuje s jednotlivými typy skříněk. Umyvadla do koupelny mohou být zapuštěna nebo volně položena na desce . Tvaru a typu umyvadla musí být nutně přizpůsobena i samotná skříňka. 

Výborným řešením, díky kterému nebudete muset ztrácet čas rozhodováním se mezi různými typy umyvadel, jsou koupelnové sestavy s umyvadlem, které je zabudováno ve skříňce a přizpůsobeno jejímu designu. Skříňka pod umyvadlo v takové sestavě vždy ladí s daným typem umyvadla – velikostně, barevně i stylem.

Při výběru skříněk s umyvadlem platí jednoduché pravidlo: čím větší je koupelna, tím větší umyvadlo do ní můžete umístit. V případě, že je vaše koupelna prostorná, skvělým řešením je skříňka s dvojitým umyvadlem, které jistě udělá radost celé rodině a zkrátí čas ranních příprav do práce či do školy.

Keramické umyvadlo VEDEA

3. Vylepšete si koupelnu zrcadlovým nábytkem

Zrcadla do koupelny, která mohou mít různou podobu, patří nad skříňku s umyvadlem. Mnohé koupelnové skříňky jsou vybaveny zrcadlem na dvířkách, díky čemuž umožňují vytěžit maximum iz malého dostupného prostoru nad umyvadlem – oceníte to zejména ve velmi malé panelákové koupelně. Moderní zrcadlo s LED osvětlením nebo rafinovaná zrcadlová skříňka do koupelny vám kromě praktické funkce pomůže také opticky prosvětlit a zvětšit vaši koupelnu.

moderni-nastenne-zrcadlo-grace-100-v-bile-barve-w100

4. Využijte vertikální potenciál malé koupelny

I velmi stísněná koupelna může být zařízena prakticky, funkčně a esteticky. Řešením, které vám umožní plně využít dostupný prostor i v té nejmenší koupelně, je vysoká skříňka do koupelny s uzavřenými poličkami – ideálně světlé barvy, která koupelnu opticky zvětší. Doplnit ji může úzká skříňka do koupelny v rohu místnosti nebo rohová závěsná skříňka či polička. Rohový nábytek do koupelny je vhodný i pro samostatné wc – minimalistická rohová skříňka s malým umyvadlem na záchodě vylepší funkčnost vaší domácnosti.