Jakou patrovou postel pro děti? Poradíme vám

Patrová postel je oblíbeným řešením do dětského pokoje, ve kterém vytváří kompaktní a praktické místo na spaní pro vaše ratolesti. Dětská patrová postel může zásadním způsobem vylepšit interiér díky tomu, že vám pomůže ušetřit místo a vytvořit více úložného prostoru na hračky, oblečení a studijní pomůcky vašich dětí, jejichž prostorové nároky se s přibývajícími léty pouze zvětšují. Poradíme vám jak správně vybrat palandu pro vaše děti tak, aby ladila s jejich pokojem a odpovídala jejich aktuálním potřebám.

Vysoká postel do pokoje pro jedno dítě

I když dětský pokoj obývá pouze jedno dítě, patrová postel či moderní vyvýšená postel zaručeně vylepší malé království vašeho syna či dcery. Vysoká patrová postel s úložným prostorem vytvoří v dětském pokoji praktické úložné možnosti. Pod lůžkovou částí se totiž může ukrývat prostorná šatní skříň a psací stolek.

Patrová postel se schůdky v pestrém barevném provedení je atraktivní a praktická – po schůdcích se lehce stoupá na horní patro a kromě funkce žebříku poslouží i jako malá komoda na odkládání hraček a různých drobností.

Skvělým řešením do pokoje pro jedno dítě je i vyvýšená postel, která je vhodná pro umístění ke stěně nebo do rohu místnosti. Je vyšší než standardní jednolůžková postel a je vybavena velkorysým úložným prostorem pod lůžkovou částí. Může obsahovat také praktický výsuvný stolek s kolečky a poličky.

dětská-patrová-postel-harry-bílo-modra

Postel do pokoje pro více dětí

Dvoupatrové postele se nejčastěji využívají v dětském pokoji, který obývají dva sourozenci. Patrové postele pro děti, které obsahují dvě lůžka a úložný prostor, vám pomohou ušetřit místo, které vaše děti následně využijí ke hraní nebo k vytvoření studijního či relaxačního koutku.

Pokud se o dětský pokoj dělí tři děti a chtěli byste v něm vytvořit více volného prostranství na hry a relax, výbornou investicí je patrová postel s přistýlkou. Je to standardní patrová postel, jejíž spodní lůžko je vybaveno velkou zásuvkou, ve které se namísto úložného prostoru nachází matrace. Výsuvné lůžko lze využívat ke každodennímu spaní nebo příležitostnému přespávání.

Speciální patrové postele s variabilním využitím

Některé typy dětských patrových postelí mají i další praktickou funkci – lze je rozložit na dvě samostatné postele. Patrové postele jsou vhodné nejen do dětského pokoje v bytě či domě, ale také jako vybavení pro příležitostné přespávání na chatě či na chalupě. Patrová postel se skříní vyrobená z pevného dřeva vám ve vašem rekreačním domku ušetří místo a vytvoří praktický úložný prostor.

Atraktivní postele do pokojíčku pro nejmenší

Chcete vašim ratolestem dopřát patrovou postel, která bude nejen praktická, ale zaujme i nápaditým designem? Dětské patrové postele nemusí být pouze dřevěné, bílé, šedé či dvoubarevné. Moderní postele pro nejmenší děti mohou být vybaveny stylovým žebříkem, skluzavkou a dalšími zajímavými designovými prvky. Postel ve tvaru autobusu, hasičského auta nebo domečku podpoří hravost a kreativitu vašich dětí.

Ideální postel do studentského pokoje

Vysoké a patrové postele nejsou vhodné pouze pro nejmenší školou povinné děti od šesti let, ale i pro studenty středních a vysokých škol, kteří ocení jejich praktické vlastnosti. V případě, že je patrová postel rohová a obsahuje šatní skříň pod lůžkovou částí, zabere v místnosti málo místa a vytvoří prostor pro další šikovné úložné možnosti.

dětská-patrová-postel-harry

Patrové postele se stolem a poličkami jsou ideální pro vytvoření kompaktní studijní zóny pod lůžkovou částí. Patrové postele pro studenty počítají s většími nároky na úložný prostor a jsou ideálním řešením nejen do studentských pokojů, ale také do menšího pokoje pro hosty.