Skříňka pod umyvadlo – praktické rady jak vybrat tu nejlepší skříňku

Umyvadlová skříňka je důležitou součástí koupelny – spolu s umyvadlem ji využíváte každý den. Při výběru skříněk je důležité, aby koupelnová skříňka s umyvadlem ladila velikostně i stylem – takto spolu vytvoří harmonický celek. 

Složená umyvadla se skříňkou, která k sobě pasují, jsou výborným řešením, pokud nechcete ztrácet čas vymýšlením kombinací jednotlivých dílů. Tento typ skříněk také seženete za výhodnější cenu, takže ušetříte nejen čas, ale také finance z vašeho rozpočtu na rekonstrukci koupelny. Podle čeho si ovšem máte vybrat? Na trhu je dostupných mnoho typů skříněk. Poradíme vám, která skříňka pod umyvadlo bude nejlepší do vaší koupelny a jak si vyberete takovou, která vám vydrží dlouhá léta a nevyjde z módy, protože má nadčasový design.

Skříňka se zápustným umyvadlem má snadnou údržbu

Zápustná umyvadla se vyznačují tím, že jako víko překrývají celou plochu skříňky, která se nachází pod nimi. Skříňka s umyvadlem, které je zapuštěno do korpusu, se snadno udržuje čistá a suchá. Na okraji umyvadla je dostatek prostoru pro nezbytnou kosmetiku, mýdlo i zubní kartáčky a pastu pro všechny členy vaší domácnosti. Skříňka s umyvadlem do koupelny, které je zapuštěno do korpusu skříňky, působí úhledně a je nejkomfortnějším typem umyvadlové skříňky.

Vyberte si přiměřeně širokou a hlubokou skříňku, která nebude působit příliš robustně a těžkopádně, ale nebude ani příliš malá (v případě, že máte v koupelně k dispozici více místa). Dříve, než se pustíte do nákupů, důkladně přeměřte vaši koupelnu. Dobrou pomůckou je i nákres nové koupelny s nábytkem – na papíře nebo ve speciálním grafickém programu.

Skříňka se zápustným umyvadlem

Skříňka s umyvadlem na desku vás okouzlí moderním designem

Pro milovníky designového nábytku je zajímavým řešením skříňka pod umyvadlo na desku, která je vybavena elegantním volně položeným umyvadlem. Moderní umyvadlo na desku může mít tvar hranaté nebo mírně zaoblené či kulaté mísy, která působí velmi sofistikovaně. Pod umyvadlo tradiční bílé barvy se bude dobře hodit skříňka pod umyvadlo s dřevěným dekorem nebo kontrastní černá skříňka. Koupelnová skříňka pod umyvadlo bílé nebo šedé barvy bude dobře ladit s bílým, černým i světle šedým nebo antracitovým umyvadlem, které má hranatý tvar nebo zaoblené rohy.

Skříňka s umyvadlem na desku

Koupelna v přírodním stylu je nadčasová

Koupelna zařízená v přírodních odstínech hnědé barvy je skvělým řešením, jste-li příznivci dřevěného nábytku a útulného severského stylu. Pokud má vaše skříňka pod umyvadlo masiv nebo imitaci dřeva jako základní materiál, bude dobře ladit se všemi přírodními tlumenými odstíny hnědé barvy. V případě, že má skříňka pod umyvadlo dřevo jako dominantní povrch, musí mít masivní dřevo speciální povrchovou úpravu, které nevadí zvýšená vlhkost v koupelně. Má-li vaše skříňka pod umyvadlo dub či podobné středně tmavé dřevo jako dekor, bude dobře ladit s obklady a případným dalším koupelnovým nábytkem bílé barvy.

Vyberte si elegantní skříňky s co největším úložným prostorem

I ve velmi malé koupelně můžete pohodlně uskladnit vše, co potřebujete pro vaše každodenní očistné rituály – například do prostorné skříňky pod umyvadlo. Umyvadla se skříňkou vytvářejí praktický úložný prostor, který můžete doplnit vysokou skříňkou nad umyvadlo a úzkými koupelnovými regály, abyste co nejvíce využili vertikální roviny v omezeném prostoru.

skříňka pod umyvadlo Samoa

Dvojité umyvadlo do koupelny se skříňkou poskytuje ještě větší úložné možnosti. Pokud vám to váš prostor umožňuje, investujte do dvojumyvadla – šikovné dvojité umyvadlo se skříňkou oceníte i během ranní „dopravní špičky“ v koupelně, když se chystáte do práce nebo když si vaše děti čistí zuby a připravují se na odchod do školy.