Jak vybrat správné skříňky do koupelny?

Funkčně a harmonicky zařízená koupelna se neobejde bez úložného prostoru na kosmetiku, hygienické potřeby, ručníky, a další nezbytné předměty, které používá celá rodina. Praktické a kvalitní skříňky do koupelny vhodné velikosti a barvy by proto měly tvořit základ, kterému se v koupelně přizpůsobí vše ostatní. Poradíme vám jak si vybrat ten správný typ skříněk do vaší koupelny tak, aby vám pomohly vytěžit maximum z vašeho prostoru.

Malá koupelna s velkým úložným prostorem

I v koupelně, ve které je vzácný každý centimetr čtvereční, lze vytvořit působivé úložné možnosti pro všechny členy domácnosti. Vysoká skříňka do koupelny, spojená s umyvadlem či samostatně stojící úzká skříňka do koupelny v rohu místnosti vám pomůže využít naplno vertikální potenciál malé místnosti.

Skříňka do koupelny se zrcadlem na dvířkách dokáže v malé koupelně vytvořit optický dojem většího prostoru. Zrcadlo navíc odráží světlo, díky čemuž prosvětlí místnost a učiní ji atraktivnější. Rohová skříňka do koupelny, která je vybavena malým umyvadlem, je ideálním řešením do velmi stísněných prostor, jako je například samostatně řešená toaleta.

Estetické a praktické závěsné skříňky

Závěsné skříňky do koupelny nemají nožičky, které jsou typické pro koupelnové skříňky v klasickém, provensálském nebo retro stylu. Závěsná skříňka do koupelny je namontována přímo do zdi, v optimální výšce od podlahy, kterou si sami určíte. Tento typ skříněk je velmi vhodný do malé koupelny, jelikož vypadá kompaktně a vzdušně – díky absenci nožiček bude váš nábytek působit snadno, moderně a sofistikovaně. 

Pod závěsnými skříňkami se také jednoduše uklízí: ať už používáte klasický nebo robotický vysavač, snadno se dostanete pod skříňku a zbavíte koupelnu nečistot. Závěsné skříňky oceníte i při mytí podlahy mopem.

Skříňky do koupelny mona

Koupelna v trendy barvách

Koupelnovou klasikou je nesmrtelná bílá barva a její variace, jakými je například smetanová, vanilková či slonovinová barva. Lesklá bílá skříňka do koupelny či zrcadlová skříňka do koupelny s bílým korpusem dokáže rozzářit i tu nejtmavší malou koupelnu. Koupelnový nábytek různých odstínů šedé barvy je velmi populární zejména mezi obdivovateli moderních interiérů, ve kterých se často využívá světle šedá, antracitová či šedohnědá barva.

Šedá barva se snadno kombinuje s různými typy dlažby a obkladů – je však přitom důležité rozlišovat teplé a studené odstíny šedé. Černá barva v koupelně působí exoticky a luxusně, a to zejména v kombinaci se zlatými, měděnými nebo stříbrnými doplňky. Do koupelny, která kráčí s dobou, jsou vhodné i skříňky v tlumených odstínech modré nebo zelené barvy, které pěkně vyniknou na neutrálním bílém nebo šedém podkladu.

Skříňky do koupelny lux

Skříňky do koupelny v nadčasovém dřevěném vzhledu

Dřevo je oblíbený přírodní materiál, který zútulní každý prostor včetně koupelny. Využívá-li vaše skříňka do koupelny dřevo nebo jeho imitaci jako základní materiál, bude působit ležérně a bude vám evokovat pobyt ve spa centru. V koupelně s nábytkem v dřevěném vzhledu se budete cítit jako v domácí sauně, díky čemuž budou vaše relaxační rituály ještě příjemnější.

Skříňky do koupelny new

Výhodou dřevěného dekoru je, že se dobře kombinuje s jakýmikoli barvami obkladů a dlažby. Kombinace světlého dřeva a bílé barvy působí svěže a čistě a je jako stvořená pro koupelnu v populárním skandinávském stylu. Kombinace dřeva a tmavých barev je vhodná pro koupelny v netradičním industriálním stylu.

Pokud se neumíte rozhodnout pro ideální kombinaci, vyberte si koupelnové skříňky, které v sobě spojují neutrální šedou a středně tmavý dřevěný dekor: s touto nadčasovou kombinací určitě neuděláte krok vedle.