Skleněný, dřevěný nebo kovový konferenční stolek? Poradíme vám

 

Konferenční stolky neodmyslitelně patří k sedačce v obýváku, pracovně nebo k posezení na vaší terase či zimní zahradě. Ideální konferenční stolek by měl velikostně pasovat k vaší sedačce či pohovce a vytvářet s ní harmonický celek. Konferenční a příruční stolky mohou být vyrobeny z různých materiálů – který si však vybrat? Podívejme se společně na výhody jednotlivých typů stolků.

Elegantní konferenční stolek ze skla

Skleněný konferenční stolek je zpravidla vyroben z kovového podstavce a skleněné desky, která může být čirá nebo barevná. Stolky, které obsahují sklo, působí luxusně a elegantně. Výborně se hodí jak k designovým barevným sedačkám se sametovým čalouněním, tak ik koženému sedacímu nábytku. Mimořádně působivé jsou kulaté konferenční stolky s kovovým leskem, které vnesou rafinovaný styl a noblesu do jakéhokoli interiéru. Konferenční stolky ze skla jsou jako stvořené do moderních interiérů, ve kterých vynikne jejich jedinečný design.

Nevýhodou tohoto typu stolků je údržba, která je o něco náročnější, než u stolků z masivu či imitace dřeva. Stolky ze skla vyžadují pravidelné mytí desky čistícími prostředky na sklo, díky čemuž neztratí svůj lesk a jedinečné kouzlo. Konferenční stolky ze skla jsou poměrně těžké a nejsou určeny pro časté přesouvání. Tento typ stolků také není moc vhodný do domova, ve kterém bývají malé děti. 

konferenční stolek dorian

Nestárnoucí klasika – konferenční stolek ze dřeva

V případě, že ve vašem interiéru převládají neutrální barvy a dřevěný nábytek, klasický dřevěný konferenční stolek je logickou volbou. Výhodou konferenčních stolků z masivu nebo imitace dřeva je, že nikdy nevyjdou z módy – dřevo je a bude vždy v kurzu.

Tento všestranný typ stolků se může snadno stát součástí jakéhokoli interiéru. Dřevěný stolek je ideální do obývacího pokoje zařízeného v klasickém nebo rustikálním stylu, jakož i do místnosti, ve které dominuje romantický, provensálský nebo severský styl. Konferenční stolky, které kombinují dřevo s černou barvou, jsou vhodným doplněním obývacího pokoje v moderním industriálním stylu. Váš dřevěný stolek může být vybaven zásuvkou nebo poličkou, kterou jistě využijete k odkládání drobných předmětů jako jsou mobily, časopisy či ovladače na televizor. 

konferenční stolek optima

 

Moderní kovové stolky

V zásadě platí pravidlo, že čím výraznější je sedačka, tím nenápadnější a více minimalistický by měl být váš konferenční stolek – a naopak čím je vaše sedačka více strohá a barevně nevýrazná, tím originálnější a designově pestřejší stolek k ní můžete umístit. Konferenční stolky, ve kterých se pojí kov a sklo nebo kov a dřevo, jsou ideálním řešením do vašeho moderního obývacího pokoje. Kovový konferenční stolek se zlatým, stříbrným nebo měděným leskem dodá šťávu sedačce nebo pohovce, která má neutrální bílou, béžovou, hnědou nebo šedou barvu. Lehké a vzdušné kovové stolky s tenkými nožičkami a skleněnou deskou jsou vhodné jako konferenční nebo příruční stolky k malé pohovce nebo ke křeslům ve vaší pracovně. Takové „bezbarvé“ stolky s deskou z čirého skla nechají nejlépe vyniknout krásu čalouněné sedačky, která se vyznačuje výraznou barvou a ušlechtilým sametovým potahem.

Kovový podstavec vašeho konferenčního stolku nemusí vůbec vypadat chladně – kombinace kovu a dřeva či ratanu vnese do vašeho interiéru eleganci a zároveň bude působit útulně. Sedací nábytek z kůže nebo z její napodobeniny – kvalitní ekokůže – pěkně vynikne v kombinaci s kovovým konferenčním stolkem, který má desku s mramorovým efektem.

moderna-sada-konferencnych-stolikov-annia-1-zlata-podstava-marmur-bianco

 Súprava dvoch alebo viacerých kovových stolíkov vám umožní ušetriť miesto a zväčšovať úžitkovú plochu stolíka podľa potreby.