Skříňky do koupelny - jakou barvu vybrat? Praktické rady

Skříňky do koupelny jsou základním kusem nábytku ve vaší koupelně a měly by ladit s vašimi obklady a dlažbou, jakož is vaším umyvadlem. Moderní koupelnové skříňky a sestavy nábytku do koupelny existují v různých velikostech a designových provedeních. Jaká barva skříněk je nejvíce vhodná pro váš interiér? Pokud se neumíte rozhodnout, jaký nábytek by nejlépe pasoval do vaší oázy relaxu, poradíme vám s výběrem.

Neutrální klasika je nadčasová a útulná

Oblíbeným nadčasovým řešením do koupelny je sestava nábytku do koupelny bílé barvy, kterou nejjednodušeji sladíte s jakýmikoli barvami obkladů. Bílá barva skříněk a sanity bude vypadat atraktivní tón v tónu s bílými kachličkami, ale vynikne iv kontrastu s výrazně barevnými stěnami a obklady. Skvělou neutrální barvou pro kombinování je i šedá – od optimistické světle šedé až po mysteriózní antracitovou. Jednotlivé odstíny šedé, v podobě koupelnových skříněk, kachliček a dlaždic, mohou spolu vytvořit celek, který působí uklidňujícím a harmonickým.

Populární barvou, která bude slušet koupelně, je i hnědá – béžové, čokoládové nebo oříškově hnědé koupelnové skříňky působí „uzemňující“ a útulně. Mimořádně době vyniknou v kombinaci se zelenými stěnami nebo doplňky, které evokují barvy lesa.

Skříňky do koupelny bilá

Dřevěný dekor – slaďte si koupelnu tón v tónu

Nábytek z masivního dřeva v koupelně vidíme jen zřídka – namísto dřevěného masivu se obvykle používá kvalitní imitace dřeva z odolného materiálu, kterému nepřekáží zvýšená vlhkost v místnosti. 

Skříňka pod umyvadlo s dřevěným dekorem nejlépe vynikne s koupelnovými regály a skříňkami se stejným dekorem, případě se skříňkami neutrální barvy jako je bílá nebo šedá. Zrcadlová skříňka do koupelny s korpusem z imitace světlého dřeva je výborným řešením do světlé koupelny, kterou ještě více prozáří a zesvětlí.

Skříňky do koupelny aruba

Kouzlo „jeskyně“: tmavé barvy v koupelně

Tmavé barvy v koupelně nejsou ani zdaleka ojedinělým jevem. Koupelna s černými nebo tmavými antracitovými skříňkami může být originální součástí vašeho moderního domova. Tmavé barvy vytvářejí v koupelně atmosféru podobnou jeskyni, kde si vaše smysly dokonale odpočinou po náročném dni. Koupelna s tmavými skříňkami může být vybavena barevně sladěným umyvadlem nebo kontrastním bílým umyvadlem, které spolu s bílými doplňky vnese do vaší koupelny dynamiku. V tmavé koupelně dobře vyniknou doplňky s kovovým leskem – předměty zlaté, stříbrné nebo měděné barvy. 

Černý nábytek, umyvadlo a obklady mají i jednu nevýhodu, kterou byste měli zvážit, přemýšlíte-li nad zařizováním koupelny v této barvě – mají o něco náročnější údržbu. Na tmavém povrchu více vynikne vodní kámen, a proto je třeba častěji mýt tyto povrchy speciálními čistícími prostředky nebo investovat do kvalitních vodních filtrů.

Koupelnová sestava cosmos

Svěží koupelna v decentní modré nebo zelené barvě

Pokud milujete barvy a chcete dopřát závan svěžesti vaší koupelně, investujte do koupelnových skříněk zelené nebo modré barvy, které osvěží interiér a zároveň příliš „nekřičí“. Závěsná skříňka do koupelny světlé mentolově modré barvy nebo sofistikovaná tmavě zelená skříňka namontovaná do zdi je výborný základ pro stylovou a moderní koupelnu. Tyto barvy působí přirozeně a luxusně v kombinaci s šedými obklady a dlažbou. Dovolte si experimentovat – vaše netradiční barevné skříňky do koupelny mohou vytvořit zajímavou kombinaci s umyvadlem šedé nebo černé barvy.

 Skříňky do koupelny blue

Výbornými doplňky k barevným skříňkám do koupelny mohou být barevně sladěné koberečky a předložky nebo sada ručníků v podobných odstínech, případně sada keramických doplňků do koupelny neutrální šedé nebo béžové barvy.