Praktické rady, jak si vybrat komodu do ložnice a dětského pokoje

Klasická komoda se zásuvkami nebo dveřmi je ideálním typem nábytku jak pro ložnici, tak pro studentský nebo dětský pokoj. Prostorná komoda se vejde hodně a zároveň nezabírá mnoho místa a kombinuje se s jiným nábytkem.  Komody do ložnice a do studentského nebo dětského pokoje existují v mnoha variantách a provedeních, často jako součást sektorových nábytkových sad. Poradíme vám, jak vybrat nejvhodnější komodu do vašeho interiéru tak, aby vám přinášela radost a užitek.

Komody s hlubokými zásuvkami budou sloužit jako doplněk skříně

Jednoduché jednodílné nebo dvoudílné komody jsou ideální pro ložnici, kde doplňují šatní skříň a vytvářejí kompaktní a estetický úložný prostor. Moderní komoda pro ložnici se zajímavým designem bude výzdobou vaší ložnice a zároveň se vejde spousta oblečení, doplňků nebo ložního prádla. Současně  budou nízké nebo vysoké komody do ložnice sloužit jako úložný prostor a odkládací stolky, na kterých budou dobře vynikat vaše rodinné fotografie, umělecké předměty nebo květiny. Můžete  také umístit malou lampu se stínítkem na komodu nebo svíčky do svícnů, které vytvoří příjemné okolní osvětlení v noci.

komoda-lotta-3s

Malá komoda nahradí noční stolek

Zatímco velké komody do ložnice jsou vynikajícím domovem pro vaše oblečení, malá komoda může snadno plně nahradit noční stolek vaší manželskou postelí nebo samostatnou postelí vašeho dítěte. Nízká a minimalistická bílá komoda v matném designu je ideální pro interiér, který postrádá další úložný prostor. Její výhodou je, že jej lze snadno kombinovat s nábytkem jakékoli barvy. Bílé a barevně neutrální komody (například komody s dřevěným dekorem) jsou také vhodné jako noční stolek pro dětský nebo studentský pokoj.

trendo-komoda

Komoda vhodná pro robotický vysavač pomůže udržet místnost čistou

Moderní a luxusní komody pro ložnici mohou přispět ke snadnější údržbě - vyberte si komodu, pod kterou se snadno vysává.  Nástěnná závěsná komoda je mimořádně vhodná pro ložnici, ve které máte tendenci používat robotický vysavač. Levné komody do ložnice však mohou zjednodušit čištění.  Komoda s vysokými nohami je také přátelská k robotickému vysavači a navíc vizuálně odlehčuje vaši ložnici.  Designová komoda s nohama je chytrým řešením pro ložnici zařízenou v klasickém, skandinávském nebo retro stylu.

abby-komoda

Multifunkční komodu lze použít v celém bytě

Při nákupu komody do dětského pokoje nebo pro ložnici, počítejte s  použitím komod různými způsoby. Velká komoda do  ložnice nebo komoda do  dětského pokoje může také sloužit jako podstavec pro převlékání oblečení vašeho dítěte – stačí na něj položit přebalovací pult, který odpovídá jeho velikosti.  Komoda pro studentský pokoj může být vhodným doplňkem pokoje pro hosty, když vaše děti vyletí z rodinného hnízda. Praktická kombinovaná komoda se zásuvkou a zásuvkou a policemi lze použít pro ukládání prádla v ložnici, ale je také vhodná jako bot pro chodbu.

komoda-goya

Bezpečné umístění komody v dětském pokoji pomůže zabránit zranění

Dětské komody mají zpravidla tendenci být nižší, takže i malé děti je mohou bez problémů ovládat. Nízká bílá komoda pro dětský pokoj je jednoduše kombinována s jinými typy a barvami nábytku a může také sloužit pro vaše děti.  U všech zásuvek, které budou používat malé děti,  byste však měli přijmout preventivní bezpečnostní opatření, která zabrání možným tragickým následkům.  Je nutné namontovat komodu na stěnu tak, aby nespadla, a zásuvky komody musí být vybaveny dětskými zámky, které pomohou zabránit zranění u nejmenších předškoláků. Dobře zajištěná komoda bude dokonalým úložným prostorem pro oblečení a hračky vašich dětí.