Co jsou boxspring postele ? Jaké jsou jejich výhody?

Boxspring postele jsou ztělesněním pohodlí a cenově dostupného luxusu, který již dávno nepatří pouze špičkovým hotelům.  Boxspring postele vám  připomenou pohádku o hrachové princezně – s tím rozdílem, že během spánku nebudete cítit žádné nepohodlí. Tento typ postele se skládá z rámu a několika vrstvených matrací, které přinášejí řadu výhod. V tomto článku se podíváme na užitečné vlastnosti boxspringových lůžek  a  na to, jak mohou zlepšit kvalitu vašeho spánku a života.

Rafinované vrstvení matrací pro maximální pohodlí 

Postel je známou také pod názvem kontinentální postel nebo americká postel, jako sendvič vytvořený z několika vrstev matrací. Jeho základnu tvoří stabilní nosný rám, který je k dispozici v mnoha verzích, s atraktivním čalouněním. Na rámu zpravidla spočívají tři vrstvy matrací. Spodní vrstva se skládá z matrace s pružinami bonella, která je dostatečně tuhá, aby udržela další vrstvy, a zároveň pružná a vzdušná.

Následuje další nosná vrstva – kvalitní tašková matrace s pružinami, která zajistí rovnoměrné rozložení tlaku na tělo spící osoby a tím poskytne maximálníúčinnou oporu v jakékoli poloze (na břiše, na zádech, na boku). Vrchní vrstva boxspring postele se skládá z  vrchní  nebo horní matrace, která je součástí sady nebo může být objednána samostatně. Tato tenká vrchní pěnová matrace je třešničkou na dortu, která dále zlepší vaše pohodlí během spánku. Topper je měkký, elastický a dokonale se přizpůsobí křivkám vašeho těla.  Omyvatelný potah zajišťuje dokonalou hygienu – je ideálním řešením pro alergiky.

Postel boxspring aderito

Čím jsou boxspringové postele výjimečné?

Unikátní kombinace matrací vytváří ideální podmínky pro klidný spánek, což ocení zejména lidé, kteří trpí dlouhodobou nespavostí. Kromě toho, že se tento typ postele přizpůsobuje jakémukoli typu postavy, je nadprůměrná výška postele také velkou výhodou. Díky tomu, že boxspring postele jsou  vyšší než běžné typy lůžek, bude pro vás snazší vstát z nich. Tento typ lůžek je proto ideální pro seniory nebo osoby s omezením pohybu. V neposlední  řadě je výhodou boxspringových postelí jejich poutavý design, často mají nadprůměrně vysoké čelo, což oceníte zejména při čtení v posteli.

stylova-postel-boxspring-meron

Praktické postele pro velké i malé ložnice

Lacné boxspring postele nebo luxusní designové kousky jsou vhodné pro každou ložnici, dobře vyniknou v malých i velkých pokojích. Při výběru postele však mějte na paměti, že dveře ve vaší ložnici by měly být dostatečně velké, aby  bylo možné dostat rám postele dovnitř - to je obvykle dodáváno v jednom kuse, bez možnosti demontáže. 

Skvělým řešením pro menší ložnici jsou boxspring postele s úložným prostorem, které mohou částečně nahradit šatní skříň.  Elegantní manželská  postel boxspring s bočním sklonem má velkorysý úložný prostor pod matracemi, který je ideální pro uložení ložního prádla nebo oblečení, které v současné době nepoužíváte.

 

Přizpůsobte postel boxspring svým potřebám

Vysoce kvalitní a ergonomická boxspring postel  může mít také speciální funkce, které dále zlepší váš spánek. Elektrická pohyblivá postel umožňuje kdykoli nastavit postel do optimální polohy pouhým stisknutím tlačítka. Dokonce i výběr horní matrace může ovlivnit, jak spíte. Rozumným řešením  je například latexový topper s PUR pěnou, který je odolný, pružný, elastický a propustný – umožňuje bezproblémovou cirkulaci vzduchu a tím zabraňuje nadměrnému pocení během spánku. Zajímavou zvláštností boxspring postele může být také LED osvětlení, které doplní příjemnou atmosféru prostředí ve vašíložnici.

boxspring-postel