Jaká komoda je nejlepší? 6 praktických tipů

 

Komody jsou praktickým a všestranným typem nábytku a neměly by chybět v žádném domě nebo bytě.  Komoda je užitečným doplňkem každého interiéru, ve kterém vytvoří drahocenný úložný prostor.  Komody jsou často také součástí sektorové sektorového nábytku pro ložnici, chodbu nebo obývací pokoj. Poradíme vám, jak vybrat správnou komodu pro  váš domov, která bude vyhovovat vašim potřebám.

1. Zásuvková klasika se hodí všude

Když říkáme "komoda", nejčastěji si představujeme skříňku se zásuvkami, jejíž číslo se obvykle pohybuje mezi 1 a 6. Výhodou komoda je jejich velká variabilita – zatímco malé 1-3 zásuvkové komody mohou nahradit odkládací stolek nebo vytvořit další úložný prostor pro zaoblení v ložnici, praktická komoda se zásuvkami 6 a více je ideální pro chodbu, obývací pokoj nebo domácí kancelář.  Komody se zásuvkami jsou také velmi vhodné pro dětský pokoj - mohou být použity i malými dětmi (ale nezapomeňte instalovat dětské zámky do zásuvek a připevnit komodu ke zdi pro  jistotu).

komoda-saint

2. Vysoká komoda je vhodná pro úzké prostory

Pokud přemýšlíte o tom, jak co nejefektivněji využít úzký prostor v místnosti, je vhodným řešením vysoká a úzká komoda se zásuvkami. Je to ideální komoda do kuchyně, ve které může vytvořit prostor pro kuchyňské náčiní nebo trvanlivé potraviny. Tento typ komoda může částečně nahradit chybějící spíž nebo skříňku na potraviny.  Vysoká komoda ma spoustou zásuvek bude také skvěle sloužit v koupelně nebo v úzké chodbě, kde je každý čtvereční centimetr vzácný.

293932_6472-komoda-1sz-vysoka-herman

3. Kombinovaná komoda bude sloužit jako stůl pod televizorem

Kombinované komody jsou ideálním řešením pro prostory, kde je třeba dovedně ukládat předměty různých velikostí. Obvykle se jedná o větší komody, které se vejdou všude. Designová nízká komoda pod televizorem spolehlivě nahradí klasický televizní stůl, skryje nevzhledné kabely z televizoru a vytvoří prostor pro vaši sbírku záznamů, CD nebo DVD.

82692-10_komoda-mosaic-47

4. Rohová komoda rozšíří možnosti ukládání

Rohy pokojů jsou častonedostatečně využívány. Rohové komody  umožňují vytvořit další užitečný úložný prostor a plně využít potenciál rohu v každé místnosti. Elegantní rohová komoda může být součástí sektorového nábytku nebo zajímavým designovým prvkem s praktickým využitím. Moderní rohová  komoda s efektním LED osvětlením je ideální pro ložnici nebo obývací pokoj, kde přispěje k příjemné okolní atmosféře, protože bude sloužit jako další zdroj tlumeného světla ve večerních hodinách. 

49502_rohova-komoda-indiana

5. Malá komoda bude sloužit jako noční stolek

Nemůžete se rozhodnout, které noční stolky by nejlépe vyhovovaly vaší manželské posteli nebo samostatné posteli v dětském nebo pokoji pro hosty? Malá bílá  komoda se zásuvkami spolehlivě nahradí klasický noční stolek u postele. Můžete použít praktické zásuvky  nízké komody k uložení malých věcí, které chcete mít po ruce večer a ráno, a zároveň nechcete, aby vytvořily nepořádek ve vaší ložnici na otevřeném povrchu stolu. V malých zásuvkách budou vaše věci stále na dosah, ale nebudete je mít před očima po celou dobu a prach na ně bude padat.

219560-1_emzo-km-3

6. Elegantní designové komody vylepší váš moderní interiér

Designové komody jsou vynikajícím řešením pro moderní obývací pokoj nebo ložnici, do které chcete dát nádech luxusu. Přitahují pozornost jako působivé solitéry a zároveň poskytují dostatek úložného prostoru. Originální komoda s vysokými nohami, komoda  s dveřmi zdobenými geometrickým vzorem nebo barevná retro komoda učiní váš prostor zvláštním a je ideální pro interiér v moderním nebo industrial stylu.

156459-1_lauren-komoda-hb