Obývací stěny pro každou moderní rodinu: 5 tipů, jak si zjednodušit výběr

V moderním obývacím pokoji nesmí chybět důležitý nábytkový prvek - obývací stěna, jejíž součástí je obvykle televizní obrazovka. Výběr obývací stěny úzce souvisí s výběrem dalšího nábytku do obývacího pokoje, mezi který patří pohovky, konferenční stolky, komody atd. Pokud zařizujete prázdný obývací pokoj od nuly, začněte výběrem obývací stěny, ke které pak snadno sladíte ostatní nábytek. Zde je pět tipů, které vám při výběru obývací stěny ujasní představu a usnadní rozhodování.

 

1. Zvolte o něco menší obývací stěnu - vzdušný nábytek prostor odlehčí.

Nejprve si změřte prostor, který máte pro obývací stěnu k dispozici. Nemusíte ji zaplnit celou. Pokud zvolíte obývací stěnu, která je asi o čtvrtinu nebo třetinu menší než dostupný prostor, opticky prostor odlehčíte a obývací pokoj bude "dýchat". Kompaktní a minimalistická obývací stěna menších rozměrů nebo elegantní, vzdušná obývací stěna jednoduchého tvaru nezaplní váš prostor a poskytne vám dostatek místa pro obrazy, květiny a vaše oblíbené umělecké předměty nebo suvenýry z cest.

Obývací stěna 1

2. Pokud neradi utíráte prach, dejte přednost policím s dvířky.

Na nástěnných skříňkách v obývacím pokoji se usazuje prach, který si žádá pravidelné čištění. Pokud jste zvyklí na skříně v obývacím pokoji s otevřenými policemi, které vyžadují pracné utírání prachu ze všech předmětů, jistě to znáte. Pokud si chcete tuto běžnou údržbu zjednodušit, investujte do obývací stěny, která má prosklené skříňky nebo skříňky s dvířky. Obývací stěna s uzavřenými vertikálními skříňkami je dalším skvělým řešením pro snadno udržovatelný obývací pokoj.

Obývací stěna DREAM

3. Chcete prostor zútulnit? Vyberte si dřevěný dekor

I moderní obývací pokoj může být útulný. Masivní dřevo je materiál, který vyzařuje teplo a pohodlí. Podobného efektu však můžete dosáhnout i s nábytkem v dřevěném dekoru, který obvykle seženete za výhodnější cenu. Obývací stěna v dekoru dřeva je velmi praktická a variabilní. Snadno se kombinuje jak s neutrálně zbarveným, tak s pestrobarevným nábytkem, stejně jako obývací stěna, která kombinuje dřevěný dekor a bílou barvu.

TV stolek

4. Pokud chcete místnost rozzářit a dodat jí luxus, zvolte lesklý povrch.

Moderní interiéry se často vyznačují výraznými barvami - obývacímu pokoji může dominovat barevná stěna nebo výrazná barevná pohovka, křeslo či koberec. Obývací stěna jednoduchého minimalistického tvaru s dvířky v lesklém provedení se nejlépe hodí k odvážnému designovému řešení. Jednobarevná obývací stěna nechá vyniknout výrazně barevnému nábytku a doplňkům.

Tip: Dodejte svému obývacímu pokoji luxusní nádech a doplňte moderní obývací stěnu koženou pohovkou a kovovým nebo skleněným konferenčním stolkem.

Obývací stěna VIKI

5. Zjednodušte si výběr okolního osvětlení pomocí nábytku

Ambientní osvětlení, které doplňuje hlavní světelné zdroje, nesmí chybět v žádném obývacím pokoji. Obývací stěna s osvětlenými policemi nebo moderní obývací stěna s efektním LED osvětlením televizoru, které může měnit barvu, vám pomůže vytvořit příjemnou atmosféru, kterou si můžete vychutnat za dlouhých zimních večerů při sledování filmů nebo poslechu hudby.

 

P.S.: Potřebujete více informací o obývacích stěnách a dalších typech nábytku do obývacího pokoje, které máme v nabídce, nebo o způsobu dodání? Rádi vám pomůžeme. Kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky nebo použijte chat v pravém dolním rohu obrazovky.