Kuchyňská linka na vyskládání nebo komplet? Praktické rady..

Pokud právě přemýšlíte nad rekonstrukcí kuchyně a nad novou kuchyňskou linkou, pravděpodobně vás napadly tři možnosti – originální kuchyňská linka vyrobená na míru, o něco levnější kuchyňská linka na vyskládání nebo hotový kuchyňský komplet, který velikostně pasuje do vaší kuchyně. Poradíme vám jak se rozhodnout tak, aby vaše kuchyně byla ve výsledku přesně podle vašich představ a zároveň ušetřila váš čas i rodinný rozpočet.

Kuchyně na vyskládání – rozumný kompromis mezi kuchyňským kompletem a nábytkem na míru?

Kuchyňské linky na míru jsou řešením, kterému nelze téměř nic vytknout – to, že jsou „na míru“ totiž znamená, že se zcela přizpůsobí vašim požadavkům na materiál, kvalitu a provedení. Díky nábytku, který vám truhlářská dílna nebo firma vyrobí na centimetr přesně, využijete celý prostor kuchyně na 100% a můžete ji v nejvyšší možné míře přizpůsobit vašim představám. Nevýhodou však je, že zřejmě strávíte spoustu času designováním kuchyně a nábytek na míru bývá nákladný. Na výrobu kuchyně na míru si obvykle musíte i déle počkat.

Kuchyňské linky na vyskládání jsou levnější alternativou ke kuchyňským linkám na míru – jsou cenově výhodnější a stále poskytují dost prostoru pro kreativní plánování úložného prostoru v kuchyni.

Kuchyně na vyskládání umožňuje nakombinovat si jednotlivé skříňky a komponenty tak, abyste optimálně využili prostor, který máte k dispozici – ať už je vaše kuchyně klasická nebo rohová.

Jednotlivé komponenty kuchyně na vyskládání bývají dostupné v různých barvách, díky čemuž si můžete v kuchyni vytvořit jedinečnou barevnou kombinaci nábytku – například zpestřit jednobarevnou kuchyni dvířky skříněk s dřevěným dekorem.

365908_kuchynska-linka-elena-1-8-2-4m

Moderní kuchyně ve vašem stylu

Kuchyňské linky na vyskládání, které kráčejí s dobou, bývají dostupné v klasickém matném i atraktivním lesklém provedení, které působí sofistikovaně a luxusně. Moderní kuchyňské linky, které si sami nakombinujte podle vašich potřeb, mohou být sladěny do čisté bílé barvy, která opticky zvětší a prosvětlí váš prostor nebo do oblíbené černé, která působí honosně a nekonvenčně. Upřednostňujete-li útulný severský styl a neutrálně tlumené barvy, vyskládejte si kuchyňskou linku v přírodní barevné paletě, ve které bude dominovat šedá nebo béžová barva a nevtíravý dřevěný dekor.

Moderní kuchyně na vyskládání se vyrábějí z odolných materiálů, které jsou nenáročné na údržbu a mají dlouhou životnost. Mezi komponenty, které můžete přizpůsobit vašim nárokům, patří nejen pracovní desky, ale také úchyty na skříňky. Atraktivní alternativou jsou bezúchytkové kuchyně na vyskládání, které namísto běžných úchytek využívají výřezy nebo zářezy na otevírání dvířek a zásuvek a vyznačují se čistým a rafinovaným designem.

Kuchyňský komplet – efektivní a cenově výhodné řešení do malé i velké kuchyně

V případě, že váš rozpočet na novou kuchyni není moc velký, doporučujeme vám investovat do kuchyňského kompletu, který se velikostně a stylem nejvíce hodí do vašeho interiéru. I předem nadesignované levné kuchyňské linky v podobě hotové sady skříněk do kuchyně vás mohou okouzlit moderním designem a vysokou funkčností. Tyto kuchyňské linky jsou rychle dostupné a nemusíte na ně dlouho čekat.

Kuchyňská linka NM

Ideální kuchyňská linka do malé kuchyně může mít podobu kuchyňského kompletu se skříňkami až po strop pro maximální využití prostoru. Ergonomické rohové kuchyňské linky jsou vhodné do panelákových kuchyněk i do atypické kuchyně v rodinném domě či na chatě nebo na chalupě. Chcete-li, aby vaše kuchyně působila prostorně a čistě, vyberte si kuchyňský komplet ve světlé barvě a lesklém provedení.