Bílá lesklá kuchyňská linka – nadčasové řešení pro každou domácnost

Koupě nové kuchyňské linky či výměna staré za novou je obrovskou krok vpřed, který je třeba velmi pečlivě a poctivě zvážit. Jelikož nerealizujeme výměnu kuchyňské linky často, měli bychom se snažit aby byla kuchyně moderní i po několika letech. Základem je volba barevného provedení. Barva kuchyňské linky hraje hlavní roli. Správně zvoleným odstínem kuchyňské linky docílíte, že vaše kuchyně bude trendy i po deseti letech a vy se tak budete stále cítit jako v nově vybaveném kuchyňském prostoru. Jak si ale správně vybrat? Nabízíme Vám pár praktických rad, které usnadní Váš výběr.

 44466_kuchynska-linka-essen

Bílý lesk - elegance, atraktivita...

Lesklé kuchyňské linky v bílém provedení jsou snad ty nejpopulárnější. Vysoký lesk u kuchyňských linek můžeme nazvat i vrcholem kuchyňského designu, který přetrvává již několik let a svoji oblíbenost a atraktivitu si nadále udržuje. Lesklá dvířka linky vytvoří atraktivní kuchyni plnou elegance a aktuálnosti. I to je jedním z hlavních důvodů, proč se často rozhodneme pro lesk. Další výhodou je schopnost odrážet všechny druhy světla (přirozené i umělé), díky čemuž jsou kuchyňské linky v lesku ideálním řešením pro menší panelákové kuchyně. Místnost se najednou jeví jasnější, světlejší a větší.

Takto vytěžíte maximum iz té nejmenší kuchyně

Bílá lesklá barva kuchyňské linky vytvoří žádaný optický efekt a způsobí, že i malá kuchyňka bude působit prostornějším dojmem. Jak však vytěžíte z kuchyňského nábytku naprosté maximum?

Kromě nábytku na míru můžete sáhnout i po možnosti vyskládat si kuchyni z široké nabídky sektorového nábytku, kam patří i praktické rohové kuchyňské linky pro vyskládání.

Bílá kuchyně s vysokým leskem bude působit ještě prostorněji a harmoničtěji, když v ní bude bílý jídelní nábytek či originální jídelní stůl z kovu a skla.

 155238_kuchynska-linka-syntka-bily-lesk

Bílé kuchyňské linky na míru

Pokud chcete, aby vám vaše kuchyně sloužila skutečně na 100%, navrhněte si ji tak, abyste využili maxima dostupného prostoru, nebo tento úkol přenechejte interiérovému designérovi. Kuchyňské linky na míru, nadesignované přesně na váš prostor, nenechají nic náhodě.

Pokud zařizujete velmi malou kuchyni, vyskládejte si váš kuchyňský nábytek tak, abyste skříňky využili až po strop. Bílá kuchyňská linka bude iv menším prostoru působit snadno a vzdušně, a to iv případě, že zaplní celý prostor kuchyňky – od stěny po stěnu.

V jakém stylu zařídit bílou kuchyni?

Přemýšlíte nad tím, v jakém stylu by měla být sladěna vaše kuchyně s bílým nábytkem? Lesklé bílé kuchyně se hodí zejména do domácností, ve kterých převažuje:

  • moderní styl – moderní kuchyňské linky s vysokým leskem vyniknou zejména v kuchyni propojené s obývacím pokojem, který je vybaven lesklým nábytkem
  • elegance a minimalismus – jednoduchá bílá kuchyně nevyžaduje komplikované úložné systémy ani množství dekorací.

Vintage bílé kuchyňské linky jsou jako stvořené do domova, ve kterém dominuje rustikální nebo provensálský styl. Vintage kuchyňské linky v matném provedení jsou ideální do romantické kuchyně, kde krásně vyniknou doplňky v pastelových barvách.

Nebojte se údržby 

Přestože je na leském povrchu více vidět otisky prstů a skvrny, nemusíte svůj sen o lesklé kuchyňské lince hodit za hlavu. Skvrny či otisky lze velmi jednoduše odstranit, a to pomocí jemného hadříku z mikrovlákna, díky kterému předejdete i nechtěným škrábancům, šmouhám či drobným nitkám. Hadřík postačí namočit ve vodě a jemném čistícím prostředku. Následně po umytí postačí linku dosucha otřít. Vyvarujte se také čištění lesklých povrchů drsnými chemickými látkami. Pro ještě jednodušší údržbu můžete zvolit dvířka s úchyty, díky čemuž se nebude povrch skříněk tak často špinit.