Jakou postel pro dětský pokoj? Vyberte si tu nejlepší

Dětské postýlky a matrace jsou nejdůležitějším kusem nábytku v dětském pokoji – kvalitní spánek je velmi důležitý pro růst a vývoj vašich dětí, stejně jako pro jejich duševní pohodu. Dětská postýlka by měla odpovídat věku a potřebám vašeho syna nebo  dcery a měla by vaše dítě oslovit – díky atraktivní posteli si postel více užije a bude pro něj snazší rozvíjet zdravé spánkové návyky i v raném věku. Pojďme se společně podívat na to, jak vybrat nejvhodnější postel pro vaše dítě, aby odpovídala jeho současným preferencím a potřebám.

Praktické postýlky pro ty nejmenší

Dětské postýlky jsou místem, kde vaši nejmladší členové rodiny tráví nejvíce času. Pro nejmenší miminka je vhodným řešením variabilní postýlka, která může sloužit jako kolébka, postýlka k posteli, alesamostatná postýlka. Pro mírně starší  děti je vhodná dětská postel s bariérou, která může být později odstraněna a vytvořena praktická postel pro dítě předškolního věku. Zajímavým řešením je také dětská postýlka, která se přizpůsobí růstu dítěte. Takovou  dětskou postýlku v kombinaci se zásuvkami a  přebalovacím pultem můžete snadno proměnit  v praktickou dětskou postýlku s psacím stolem.

detska-postelka

Hravé postele (nejen) pro předškoláky

Děti milují barvy a nábytek, který posiluje jejich představivost – dejte jim nábytek pro jejich království, kde  dětskou postýlkou může být auto, kouzelný kočár pro princeznu nebo okouzlující dům. Atraktivní dětské postýlky s obrázky a pohádkovými motivy potěší zejména školky. Stylová postel pro chlapce se sportovním motivem nadchne i žáka základní školy, který se rád pohybuje.  Dětská postýlka s motivem dinosauraa zajíce, medvěda nebo kočky je originální zvláštností dětského pokoje pro malé milovníky přírody.

detska-poschodova-postel-hasici

Dětské postýlky pro sourozence

Když dva nebo více sourozenců sdílí pokoj, je důležité, aby každý z nich měl pohodlné místo na spaní. V případě, že dětský pokoj není příliš velký, jsou praktickým řešením vícelůžkové postele. Nejoblíbenější jsou dětské palandy, vybavené žebříkem nebo schody, které šetří místo a mohou také poskytnout další úložný prostor. Vynikajícím řešením pro  dětský pokoj, který sdílejí tři sourozenci, je palanda dětská postýlka s přistýlkou, která se nachází ve spodní zásuvce - během dne nezabírá místo a v noci slouží jako plnohodnotná postel. Skvělou alternativou k dětskému pokoji pro sourozence jsou také  nástěnné skládací postele, které během dne nezabírají více místa než úzká komoda nebo šatní skříň, díky čemuž budou mít vaše děti dostatek místa v místnosti pro hru a cvičení. Výhodou skládacích postelí je také to, že si pro ně můžete podle potřeby vybrat vhodnou matraci.

detska-poschodova-postel-s-eryk

Praktická postel pro studentský pokoj

Studentská místnost musí obsahovat několik funkcí – jedná se o relaxační místnost, ložnici, ale také studovnu, počítačovou hernu, hobby místnost a posilovnu. Jak lze všechny tyto aktivity spojit do jedné malé místnosti? Vytvořte podmínky pro svého teenagera nebo vysokoškolského studenta v místnosti, abyste dosáhli maximálních úspor místa. Ideálním řešením pro studenty je například vyvýšená rohová postel, kde je praktický stůl s policemi a šatní skříň pod lůžkovinovou částí. Palanda se stolem, šatní skříní, policemi a zásuvkoušetří místo a vytváří dostatek úložného prostoru pro knihy, učebnice, oblečení a sportovní nebo umělecké potřeby vašich dětí. Vhodným řešením pro studentský pokoj je také klasické jednolůžko, s čalouněním nebo dřevěnou konstrukcí, nebo z kovu či imitace dřeva, které je vybaveno praktickým úložným prostorem pod lůžkovou částí. 

detska-poschodova-postel-se-stolkom