Jak vybrat konferenční stolek do obývacího pokoje - praktické rady

Konferenční stolky jsou nezbytnou součástí obývacího pokoje. Konferenční stolek vedle pohovky nebo sedací soupravy slouží jako servírovací stolek na kávu nebo čaj nebo pro pohoštění návštěv. Je to také skvělý odkládací stolek do obývacího pokoje, kde vyniknou vaše dekorace v podobě svíček nebo květin. Vybrat z mnoha konferenčních stolků dostupných na trhu ten správný do obývacího pokoje může být obtížný úkol. Zde je několik praktických tipů, které vám usnadní výběr.

Přizpůsobte konferenční stolek stylu, ve kterém zařizujete obývací pokoj.

Konferenční stolek nepatří k největším a nejvýraznějším kusům nábytku v obývacím pokoji, ale může zaujmout. Vyberte si konferenční stolek, který bude nejlépe ladit s celkovým vzhledem vašeho pokoje - zejména s pohovkou nebo sedací soupravou.

V zásadě platí, že čím výraznější je pohovka, tím jednodušší by měl být konferenční stolek, a naopak - pohovka nevýrazné barvy se vyrovná i lesklému zlatému konferenčnímu stolku, vzorovanému nebo kovově černému konferenčnímu stolku nebo designovému konferenčnímu stolku s vysokým leskem. 

Pokud je váš konferenční stolek bílý a matný, bude se dobře hodit do většiny interiérů, protože bude ladit se všemi barvami a styly nábytku. Pokud má konferenční stolek bílý lesklý povrch a vypadá spíše futuristicky, skvěle zapadne do moderního interiéru nebo obývacího pokoje zařízeného v luxusním glamour stylu.

Konferenční stolek Apolo

Vyberte si konferenční stolek, jehož tvar ladí s okolím.

Různé tvary konferenčních stolků lze hravě sladit s nábytkem v obývacím pokoji. Pokud ve vašem obývacím pokoji převládá sedací nábytek oblých tvarů s měkkým čalouněním, je čtverec nebo obdélník vhodným tvarem desky konferenčního stolku - sedací nábytek v obývacím pokoji s ním bude působit harmonicky a vyváženě. Pokud je váš konferenční stolek kulatý, bude se lépe hodit k nábytku, který se vyznačuje strohými liniemi a ostrými hranami.

Konferenční stolek flame

Máte v obývacím pokoji málo místa? Zvažte sadu konferenčních stolků

Konferenční stolky do obývacího pokoje, které lze snadno složit pod sebe, jsou skvělým řešením pro menší prostory, kde není dostatek místa pro konferenční stolek běžné velikosti. Sadu konferenčních stolků ze dřeva, MDF, kovu nebo skla lze snadno přizpůsobit vašim aktuálním potřebám. Při běžném každodenním používání budou menší stoly schované pod většími, ale když budete potřebovat více úložného prostoru, například pro pohoštění návštěvy, rozkládají se do prostoru.

Konferenční stolek bawaria

Zaměření na propracovaný a funkční design

Luxusní konferenční stolek vyrobený z kvalitních materiálů rozzáří a obohatí váš obývací pokoj svým vytříbeným designem. Moderní konferenční stolek by však měl být také maximálně funkční - kromě estetické hodnoty může poskytovat také praktický úložný prostor v podobě police nebo zásuvky. Tento úložný prostor můžete využít pro dálkové ovládání televizoru, knihy a časopisy nebo pro rychlý úklid drobností, které tvoří nepořádek na konferenčním stolku (například před příchodem návštěvy).

Konferenční stolek adria

Nemůžete se rozhodnout? Univerzální konferenční stolek chameleon vás zachrání

Pokud jste se při výběru konferenčního stolku zapotili a stále se nemůžete rozhodnout pro optimální řešení, sáhněte po jednom ze dvou typů konferenčních stolků, které zaručeně neudělají chybu.

Prvním typem je skleněný konferenční stolek - jeho výhodou je, že je prakticky neviditelný a nechá vyniknout vaši pohovku a koberec. 

Druhým typem je konferenční stolek z masivního dřeva nebo konferenční stolek v dřevěném dekoru, jako je například oblíbený konferenční stolek dub sonoma. Dřevo je nestárnoucí klasika, kterou můžete snadno sladit s jakýmkoli stylem interiéru.