7 tipů, jak vybrat správnou manželskou postel

7 tipů, jak vybrat správnou manželskou postel

Manželská postel je nejdůležitějším kusem nábytku v ložnici, který se postará o vaše pohodlí a kvalitní spánek noc co noc. Ale jak si vybrat ten správný, když trh nabízí nespočet možností? Manželské postele patří mezi nábytek, který není zvyklý se často měnit a bude vám sloužit po celá léta. Přinášíme vám tipy, které vám usnadní výběr nejvhodnější nadčasové postele pro dokonalou relaxaci.

1. Jako základ si vyberte kvalitní rám postele

Rám postele manžela, který je silný, stabilní a estetický, je vynikajícím základem, ke kterému můžete přidat pouze vhodné rošty a matrace. Rám postele se snadno vyměnitelnými matracemi je ideálním řešením pro páry, ve kterých mají partneři různé požadavky na složení a tvrdost matrací. Pokud chcete ušetřit peníze i čas při výběru matrací, vhodnou alternativou pro Vás je manželská postel s matrací a roštem, která je vhodná pro danou velikost a typ postele.

kovova-postel

2. Správná výška postele vám usnadní ranní vstávání

Ranní vstávání z postele může být příjemnější díky zásadnímu detailu – celkové výšce postele. Když sedíte na posteli, vaše nohy by neměly dělat ostrý úhel. Oblíbeným řešením jsou vysoké manželské postele, které jsou mimořádně vhodné pro seniory a osoby se sníženou pohyblivostí. Postele BOXSPRING s nadprůměrnou výškou zpříjemní vaše ranní probuzení a večerní návrat k peřinám.

372655-13_bolero postel

3. Přidejte do své ložnice vzdušnost

Dokonce i velký kus nábytku, jako je manželská postel, může vypadat vzdušně a elegantně. Vyberte si správný design a barvu postele, abyste odlehčili svůj interiér. Pro malou ložnici,světlé postele z masivního dřeva s vyššími nohami nebo půvabné a romantické manželské postele z kovu, nenápadné bílé barvy, jsou vhodné pro malou ložnici.

manzelska-postel-vista

4. Větší postel = větší pohodlí

Bez ohledu na to, jak malá je vaše ložnice, po chvíli si poděkujete, pokud investujete do o něco většího rámu postele, než je váš optimum. Ideální prostor na spaní by měl poskytnout pohodlí jak vám, tak vaší druhé polovině a vaše postel by měla být nejméně o 15-20 cm delší než vaše výška. Výška čela postele také přispívá k pohodlí v posteli - čím vyšší je čelo postele, tím pohodlněji se v nich budete cítit.

calunena-postel-malena-velvet

 

V případě, že máte k dispozici málo místa nebo potřebujete kompromis v jednopokojovém multifunkčním bytě, je pro vás skládací postel chytrým řešením, které jenenápadně skryto na jeden den a poskytuje výhody plnohodnotné manželské postele s matrací podle vašeho výběru v noci.

5. Investujte do pohyblivých roštů

Pohyblivé rošty zlepší váš odpočinek v posteli při spánku nebo relaxaci s knihou. Luxusní manželské postele mohou obsahovat integrovaný elektricky regulovaný rošt, který se snadno ovládá tlačítkem. Dokonce i běžné lůžko ze dřeva, kovu nebo jiné materialu lze vylepšit ručně nastavitelným roštem, který umožňuje regulovat tvrdost a opěrky hlavy a opěrky nohou.

rost-trioflex-deluxe

6. Vyberte si barvu, která "nekřičí" váš interiér

Skutečně nadčasovápostel je taková, která harmonicky zapadne do vašeho interiéru i po letech a po výměně ložnicového nábytku a doplňků za novější. Proto je moudrou investicí manželská postel neutrální barvy, jako je bílá, béžová, šedá, hnědá nebo černá. Do této kategorie patří také postele z masivního dřeva – přirozené barvy dřevaa ladí se všemi barvami nábytku a doplňků.

Postel-s-masivu

7. Postel s úložným prostorem částečně nahradí váš šatník

Nedostatek úložného prostoru pro oblečení a ložní prádlo je běžným problémem v malé ložnici. Pokud se to týká i vašeho interiéru, doporučujeme investovat do postele s velkým úložným prostorem pod prostorem na spaní. Může to být čalouněná manželská postel s boční klapkou,  manželská postel s přední klapkou  a plynovými písty pro snadnější otevírání nebo okouzlující čalouněná postel se zásuvkami.

manzelska-postel-danny