6 tipů pro vytvoření pohodové a útulné vánoční atmosféry

Na vytvoření pohodové vánoční atmosféry nemusíte strávit dlouhou dobu úklidem, nákupy ani vařením. Zjednodušte si vánoční přípravy a zaměřte se na to podstatné – na dobu, kterou strávíte se svými blízkými. Nejen váš obývací pokoj, ale i celý váš domov může zářit vánoční pohodou, pokud se během této vánoční sezóny pustíte do příprav bez shonu a stresu. Poradíme vám, jak na to.

1. Naplánujte si předvánoční přípravy, abyste se vyhnuli časovému tlaku

Děsí vás představa toho, co všechno ještě musíte před svátky stihnout? Nemusíte udělat všechno a nemusíte to nosit v hlavě. Pohodlně se usaďte na vaší oblíbené sedačce nebo do vašeho relaxačního křesla a vyložte si nohy. Vezměte si pero a papír a napište si seznam všeho, co chcete stihnout. Vyškrtněte vše, co není podstatné. Nezapomínejte na to, že činnosti jako úklid, vaření či shánění dárků můžete delegovat i na jiné členy rodiny, kteří vám rádi pomohou.

vianocna-obliecka-blog

2. Vyzdobte si pokoje světýlky

Důležitou součástí vánoční výzdoby je světlo. Jednoduchým způsobem jak dodat každému pokoji sváteční nádech jsou vánoční světelné dekorace nebo světelné řetězy. Mohou zdobit okenní parapety, poličky vaší obývací stěny, vaši síňovou sestavu i komodu v ložnici.

vianocne-svetielka-stromcek

3. Přidejte (alespoň symbolický) stromek do každého pokoje

Vánoční stromek tradičně patří do obývacího pokoje, nemusíte však mít jen jeden! Malé stromky z plastu nebo vánoční kytice z chvojí ve váze mohou zdobit všechny pokoje – umístěte je na příruční stolek v domácí pracovně, ložnici či dětském pokoji, a vychutnávejte si kouzlo Vánoc v celém vašem domově.

vianocny-stromcek

4. Vytvořte hřejivou atmosféru s pomocí plamínků

Hravé plamínky, které vytvářejí příjemné teplo v krbu, mohou zútulnit váš obývací pokoj, a to iv případě, že krb nevlastníte! Využijte moderní středobod obývacího pokoje – televizor – a pusťte na něm z internetu video, na kterém příjemně praská ohník v krbu. Pohodovou zimní atmosféru dotvoří přírodní voňavé svíčky ze včelího vosku, které naplní váš domov medovou vůní.

vianocne-svetielka

5. Najděte si čas na společné tvoření

Vytvořte spolu s vašimi dětmi jedinečnou vánoční výzdobu - věnec z chvojí, který můžete zavěsit na dveře, vánoční ikebanu, která bude zdobit váš konferenční stolek, nebo originální ozdoby na stromeček. Najděte si čas na společné pečení a zdobení perníků v kuchyni nebo jídelně.

vianocne-vyrabanie

6. Najděte si spolehlivou skrýš pro dárky

Součástí magie Vánoc je i čekání na dárky, které se z ničeho nic objeví pod stromečkem. Výbornou skrýší na dárky, které mají být skutečným překvapením, může být nejvyšší police vysoké šatní skříně nebo vzdálený kout úložného prostoru vaší postele nebo sedačky.

skryse-na-darceky